Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Pixabay

Polomy uzavřely stezky na Šumavě

Polomy uzavřely několik stezek v šumavském národním parku. Jde hlavně o trasy v okolí Strážného na Prachaticku.

Odstranění následků bouřek v podobě popadaných stromů a větví bude zřejmě trvat i o víkendu, informoval mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák. »Zapadaná je zelená turistická trasa ze Strážného směrem na Knížecí Pláně, tzv. Jelení stezka, a také část červené turistické trasy v oblasti od nouzového nocoviště Strážný směrem na Světlé hory. Prosíme turisty a cyklisty, aby v nadcházejících dnech tyto lokality raději nenavštěvovali,« uvedl. Návštěvníci by zároveň podle něho měli být opatrní při vstupu do lesů, kde jsou nalomené nebo vyvrácené stromy.

Jde o druhou bouřku v rozmezí několika dnů, která uzavřela některé turistické stezky na Šumavě. Od 1. července je zakázán vstup na trasy v okolí Nové Pece a Stožce na Prachaticku. Jde o lesní cestu Schwarzenberský kanál od křižovatky s Jezerní cestou pod Plešným jezerem po Rosenauerovu nádrž nad Novým údolím a všechny přístupové cesty k tomuto úseku. Uzavření těchto tras potrvá do konce září.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 2 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama