Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Držet se původního poslání a společně vytvořit lepší budoucnost

V letošním roce je to přesně 100 let od založení Komunistické strany Číny. Ještě před nedávnem se konala oslava u příležitosti 100. výročí založení Komunistické strany Číny, kde generální tajemník Si Ťin-pching pronesl důležitý projev. Tento projev je politickou deklarací toho, že čínští komunisté v nové éře nebudou zapomínat na svůj původní záměr a poslání. Je to vodítkem pro Komunistickou stranu Číny k tomu, aby spojovala a vedla čínský lid k poučení se ze zkušeností z minulosti a vytvoření lepší budoucnosti. Rád bych využil této příležitosti, abych představil tento důležitý projev českým přátelům.

Držet se »hlavního tématu»

Generální tajemník Si Ťin-pching zdůraznil, že od prvního dne svého založení považuje Komunistická strana Číny úsilí o štěstí pro čínský lid a obrození čínského národa za svůj hlavní záměr a poslání. Za všemi boji, oběťmi a tvorbou, které uskutečnil čínský lid pod vedením Komunistické strany Číny během sta let, stojí jedno hlavní téma: dosažení velkého obrození čínského národa.

Za účelem dosažení velkého čínského národního obrození sjednotila a vedla Komunistická strana Číny již po sto let do náročného boje čínský lid a postupně se tak podařilo dosáhnout velkých úspěchů v nové demokratické revoluci, socialistické revoluci a budování, reformách a otevírání se světu a socialistické modernizaci, a socialismu s čínskými rysy v nové éře. Sepsalo se tak nejvelkolepější dílo v historii čínského národa za několik tisíc let. Generální tajemník Si Ťin-pching na slavnostní ceremonii prohlásil, že Čína dosáhla prvního stoletého cíle, kterým bylo vybudovat středně prosperující společnost ve všech ohledech, a nyní míří k dosažení druhého stoletého cíle, kterým je všestranné budování moderní a silné socialistické země. Slavnostně oznámil, že čínský národ uskutečnil velký pokrok od vzchopení se přes dosažení prosperity až po budování silné země, a že velké obrození čínského národa již je historickou nevyhnutelností.

Pokračovat ve »stejném duchu»

Generální tajemník Si Ťin-pching poukázal na to, že před 100 lety, když první průkopníci Komunistické strany Číny tuto stranu založili, se zformoval duch budování strany prosazující zásady dodržování pravdy a ideálů, plnění původních aspirací a převzetí mise, ochoty k obětování se a statečnému vedení boje, loajality vůči straně a lidu, což je duchovním zdrojem Komunistické strany Číny.

Ohlédneme-li se zpět za historií, tak zjistíme, že na světě neexistuje žádná další politická strana, která by se podobně jako Komunistická strana Číny setkala s tolika obtížemi, překážkami, prošla si tolika zkouškami na život a na smrt, a která by zaplatila tolika tragickými oběťmi. Tento duch budování Komunistické strany Číny se přenáší z generace na generaci. Pro to, aby zvítězila národní nezávislost a osvobození lidu, aby se prosperita země a štěstí lidu staly skutečností, zde vzniklo mnoho revolucionářských mučedníků, kteří jeden za druhým šli do krvavých bojů a nebojácně pohlíželi smrti do tváře. Vzniklo zde mnoho vytrvale bojujících hrdinů a velké množství inspirativních osobností s nesobeckou oddaností. Komunistická strana Číny během svého dlouhodobého boje vybudovala svůj rudý duchovní rodokmen komunistů a vytvořila svůj výrazný politický charakter. Vždy si udržuje svoji pokrokovost a čistotu. U založení Komunistické strany Číny bylo jen o něco více než 50 členů, kteří se nyní rozrostli do počtu více než 95 milionů členů. Dnešní Komunistická strana Číny stojí v čele země, která má 1,4 miliardy občanů, a je nyní největší vládnoucí politickou stranou na světě s významným globálním vlivem.

Uplatňovat »devět nezbytností«

Generální tajemník Si Ťin-pching zdůraznil, že na základě stoletého boje Komunistické strany Číny jasně vidíme, proč jsme byli úspěšní v minulosti a jak bychom mohli pokračovat, abychom dosáhli úspěchu v budoucnosti. To zajistí, že budeme jednat rozhodněji, s větším přesvědčením zůstaneme věrni našemu původnímu záměru a poslání na nové cestě a budeme usilovat o lepší budoucnost.

Generální tajemník Si Ťin-pching v »devíti nezbytnostech« zevrubně shrnul zkušenosti a osvětu Komunistické strany Číny získanou v bojích, které probíhaly v průběhu sta let. Zdůraznil, že na nové cestě je nezbytné: prosazovat pevné vedení Komunistické strany Číny, spojit a vést čínský lid vstříc neustálému úsilí o lepší život, pokračovat v podpoře přizpůsobování marxismu čínské realitě, podporovat a rozvíjet socialismus s čínskými rysy, urychlit modernizaci národní obrany a armády, pokračovat v podpoře budování společenství se společnou budoucností pro lidstvo, svádět velký boj obsahující mnoho současných rysů, posílit jednotu čínských synů a dcer a pokračovat v podpoře nového velkého projektu budování strany. Výše zmíněných »devět nezbytností« nám předkládá základ pro odvážné vydání se na novou cestu budování moderní socialistické země ve všech ohledech a realizaci čínského snu o velkém obrození čínského národa.

Když generální tajemník Si Ťin-pching prohlásil, že je nezbytné pokračovat v podpoře budování společenství se společnou budoucností pro lidstvo, tak vydal komplexní prohlášení o zahraniční politice Číny, kde zdůraznil, že Čína vždy byla a nadále je budovatelem světového míru, přispěvatelem ke globálnímu rozvoji a obráncem mezinárodního řádu. Čína se bude nadále zavazovat k nezávislé mírové zahraniční politice a bude pokračovat v cestě mírového rozvoje, bude podporovat budování nového typu mezinárodních vztahů, podporovat budování společenství se společnou budoucností pro lidstvo,podporovat vysoce kvalitní rozvoj iniciativy »Pásma a stezky« za společné úsilí, a poskytne světu nové příležitosti díky novým úspěchům Číny ve svém rozvoji.

Doufám, že výše sepsaný úvod pomůže českým přátelům přesněji porozumět bohatému obsahu důležitého projevu generálního tajemníka Si Ťin-pchinga a lépe tak uchopit domácí i zahraniční politiku, kterou na své nové cestě Čína prosazuje. Čínská strana upřímně doufá, že všechny pokrokové síly světa se budou ruku v ruce posouvat vpřed, společnými silami roztočí kolo historie vstříc světlým cílům a společně tak vytvoří lepší budoucnost pro lidské společenství!

Čang Ťien-min – velvyslanec ČLR v ČR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.9, celkem 102 hlasů.

Čang Ťien-min – velvyslanec ČLR v ČR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2021-08-06 00:26
Čínští soudruzi jistě lépe než my vědí, co mají a nemají dělat.
--- Naši lídři to před 32 lety totálně zvorali, Číňané to
zvládli. A zvládají i nadále. Gratuluji.
antal
2021-08-05 21:52
Čína to robí dobre, ale zatiaľ viac metódou praktických experimentov,
metódou skúšania dobré/zlé. Preto pri niektorých krokoch je
nesmelá. Chcelo by to viac teórie ako duchovného zraku, ktorý by ju
istejšie viedol na novátorskej ceste. Preto netreba prispôsobovať
marxizmus čínskej realite, ale rozvíjať marxizmus a používať ho viac
na analýzu situácie a ciest. Také pojmy ako vybudovanie stredne
prosperujúcej spoločnosti patria do výbavy západnej sociológie, ale
nie čínskej duchovnej výbavy. Bohatstvo tu nehrá rozhodujúcu úlohu,
ale potenciál daného systému, teda systém vlastníckych/výrobných
vzťahov a vôbec spoločenských vzťahov, spoločenská štruktúra,
ktorá dáva priestor modernému výrobno-technologickému spôsobu. A tu
historická postupnosť je jasná: 1.-3. Prvobytná forma. 4. Nevoľnícka
forma (otrokárstvo a feudalizmus). 5. Kapitalistická forma. 6.
Socialistická forma. 7.-9. Globálna forma. ///// Tým sociálna forma
končí, nasleduje Makrosociálna forma = Komunizmus a Duchovná forma.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama