Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Nová hřiště potěší školáčky i dospěláky

V závěru letních prázdnin skončila stavba dvou hřišť na Vysočině ve městech Hrotovice a Jemnice. Hrotovice se mohou chlubit zbrusu novým moderním víceúčelovým sportovištěm pro atletické disciplíny a míčové sporty. V Jemnici se děti těší z kompletně zrenovovaného dětského hřiště, kde nechybějí houpačky, skluzavky i balanční stezky. Obě stavby finančně podpořila Nadace ČEZ.

Na ploše původního sokolského hřiště v Hrotovicích je nové moderní víceúčelové sportoviště pro atletické disciplíny, jako je běh, skok daleký nebo vrh koulí. Má vyznačené hrací plochy pro volejbal, házenou, tenis, basketbal i malou kopanou. »Na zpevnění sportovních povrchů bylo použito moderních polyuretanových technologií a zvláštností je zde povrch Sport Court, který je díky svým vlastnostem vhodný pro provozování mnoha sportů na víceúčelovém hřišti,« řekla starostka Hana Škodová (SNK I.). Hřiště využije hlavně ZŠ, ale též veřejnost. Při slavnostním otevření nebylo klasické stříhání pásky, ale všichni pozvaní hosté si společně s dětmi oběhli kolečko po novém atletickém stadionu.

Pro menší děti a jejich rodiče je v Jemnici nově otevřeno oranžové hřiště, které město pořídilo z grantu Nadace ČEZ 280 000 korun. Kluci i děvčata zkoušejí nové houpačky, skluzavku, pískoviště i balanční stezku. Vše doplňují lavičky pro odpočinek rodičů a prarodičů. »V Jemnici se nám podařilo v létě udělat tři hřiště, jedno menší u bytového domu v ulici Na Předlískách, druhé v areálu přírodního koupaliště. A v zámeckém parku jsme odstranili nevyhovující herní prvky původního hřiště a nahradili je zcela novým vybavením,« řekl starosta Jemnice Miloň Slabý (SNK). Hřiště je celoročně volně přístupné veřejnosti. Objevují se tam i turisté s dětmi, kteří se zastavili v Jemnici. Chodí si na ně hrát místní děti.

Nadace ČEZ pomáhá obcím a městům stavět nebo obnovovat venkovní dětská, sportovní a multifukční hřiště v blízkosti mateřských a základních škol od r. 2003. Každé je šité na míru pro každého, kdo umí zdravě aktivně trávit svůj volný čas.

(vž)

FOTO - Pavel CAFOUREK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 3 hlasy.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama