Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Za bombou pod autem je nejspíš recidivista

Z výbuchu nástražného systému na autě v Přerově je podezřelý osmatřicetiletý muž, jde o recidivistu trestaného v minulosti za majetkovou i násilnou činnost.

Muže obviněného mimo jiné z obecné ho ohrožení dnes poslal soud do vazby, sdělila mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová. Policisté muže zadrželi v Přerově nedlouho po útoku. Motiv policie nesdělila. Při dopadení pachatele kriminalisté odkryli i jeho další trestnou činnost, které se dopustil před pondělním útokem. Při výbuchu nebyl nikdo zraněn.

Policie upřesnila, že podezřelého zadržela v pondělí večer, s odstupem několika desítek minut od incidentu. »Jde o osmatřicetiletého muže, který byl v minulosti trestán pro majetkovou a násilnou trestnou činnost. Motiv jeho jednání je předmětem dalšího vyšetřování. Není předpoklad, že by šlo o nějakou mstu mezi podnikateli nebo něco takového, případ ale i nadále vyšetřujeme,« uvedl náměstek ředitele olomoucké krajské policie Radovan Vojta. Na dotaz upřesnil, že úzký vztah k majiteli vozu podezřelý neměl.

Policie při zadržení pachatele zjistila, že se zřejmě dopouštěl na území Přerova i další trestné činnosti. Muž byl proto obviněn z pěti trestných činů. Kvůli výbuchu nástražného systému z obecného ohrožení, za který mu hrozí sazba tří až osmi let, obviněn je také z porušování domovní svobody, dvakrát z poškozování cizí věci a z neoprávněného užívání cizí věci. Poškodit měl dohromady desítku lidí.

Vojta uvedl, že policie zajistila i krátkodobou ochranu lidí, která se však netýkala samotného případu výbuchu. »Poškozené osoby nemají k sobě vztah, není zaznamenána žádná spojitost mezi majitelem auta a dalšími poškozenými. Podezřelá osoba byla policii známa z jiné trestné činnosti,« doplnil náměstek.

Policie podala prostřednictvím žalobce návrh na vazbu, soudkyně návrhu vyhověla. »Hlavním vazebním důvodem je zabránění dokonání další trestné činnosti, druhým je délka trestu,« doplnil Vojta.

Auto vybuchlo v pondělí v 19.40. Patří majiteli přerovského sportovního obchodu, firemní polepy na něj nechal umístit ve čtvrtek minulý týden. Výbuch ho šokoval, v rozhovoru pro ČTK řekl, že si důvod nedokáže vysvětlit. V blízkosti exploze je dětský domov, podle jeho ředitele Luďka Doležela jedna ze střepin narazila na parapet a rozbila květináč, jiné materiální škody nezaznamenal. Obyvatele domu výbuch vyděsil, řekl ředitel domova.

Kriminalisté po výbuchu nástražného systému ohledali místo činu, kde zajistili řadu stop, vyslechli svědky pohybující se v okolí a přizvali i experty z pyrotechnické služby. Policisté také prohlédli nebytové prostory, které užívá zadržený. Zda se podezřelý k trestné činnosti přiznal, policie neuvedla. Podle Vojty má však policie na základě důkazů a výslechu svědků dostatečné důkazy na to, aby byl zmíněný recidivista důvodně podezřelý.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 4 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama