Reklama

Laciné útoky

Do otevření volebních místností zbývá pět týdnů a již dnes lze říci, že letošní volební kampaň je opět ve znamení urážek, lží, populismu a snaze dělat z voličů idioty.

Korunu tomuto předvoji »svátku demokracie« dávají pravicová média, která začala masivně útočit proti čemukoliv z doby před rokem 1989, v nesmyslné snaze dehonestovat KSČM.

Urputná snaha nelevicových politiků urážet a zesměšňovat své politické konkurenty je vede většinou do situace, kdy zesměšňují sami sebe. Typickým příkladem jsou každodenní výkřiky šestatřicetileté předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Nevím, jestli jde o výsledek politické naivity, či snahu za každou cenu »přebít« aféru Dominika Feriho, který od května čelí obvinění ze sexuálního násilí. Tak jako tak jí její urputnost na sociálních sítích, kdy vyzývá k pálení Babišovy knihy (ve které autor adoruje sám sebe) či útočí na KSČM, vynesla u některých voličů krásnou přezdívku »štěkna«.

A protože není Pekarová bez Fialy a Fiala bez Pekarové, tak i šéf ODS nenechal nic náhodě a rozhodl se založit část kampaně koalice SPOLU na útocích proti komunistům. Přitom je to právě Fiala, který téměř v každé televizní debatě tvrdí, že ODS a koalice SPOLU se řídí pouze a jenom demokratickými principy. Zřejmě nějak zapomněl, že demokracie jde ruku v ruce s pluralitou.

Lež a populismus v předvolební kampani není ovšem pouze doménou těchto dvou politiků. K tomuto ubohému způsobu vedení kampaně se opět snížil i Tomio Okamura a jeho SPD, kdy ve svých novinách lže o základních programových principech KSČM.

I Okamura tak má voliče za zjevné hlupáky, protože tvrdit o KSČM, že je pro zavedení eura, nechce zrušit soukromé exekutory či je nerozhodná ve zdanění nadnárodních korporací, je naivní lží minimálně proto, že přesně tato témata jsou pilíři kampaně KSČM.

Můžeme tak jen doufat, že letošní volby budou o snaze voličů najít si informace a nenechat se opít lacinými útoky proti komunistům.

Martin KALOUS


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 19 hlasů.

Martin KALOUS

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2021-09-03 23:12
Tak ať KSČM namísto dosavadního hlubokého mlčení taky začne něco
dělat.
velkymaxmilian
2021-09-03 11:19
Markéta Pekarová i její pirátská souputnice Olga Richterová jsou
vzorovými ukázkami "štěken" z karlínských a žižkovských
pavlačí, o tom žádná. Co se týče zavedení eura a volání
některých partají po referendu k této otázce, je zajímavý názor
velké části právníků, že o zavedení eura rozhodla již
přístupová jednání a vstup ČR do EU. Na rozdíl od Skandinávských
zemní (Dánsko,Švédsko) jsme si užívání české koruny
"neošetřili".
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama