Reklama
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Již 225 dětí prošlo dvířky babyboxů

Druhé letošní kolínské děťátko a čtvrté v Kolíně celkově bylo odloženo do kolínského babyboxu umístěného na Oblastní nemocnici Kolín.

»V 8.08 hodin mi zamával pravou ručičkou nahý chlapeček z kolínského babyboxu. Byl vykoupaný a do nového života vstoupil vybavený plenkou a starým modrým ručníkem. Sestřička Marcela Krumichová, která klučíka vyzvedávala z babyboxu, se pochlubila: ‚Má jistě 50 cm a tři a půl kila, na první pohled je v pořádku´,« sdělil našemu listu Ludvík Hess, zakladatel babyboxů a předseda Nadačního fondu pro odložené děti STATIM.

Za třináct let své existence prošla kolínským babyboxem čtyři miminka, z toho letos dva chlapci. První, pojmenovaný Vojta Novák, byl vložen do babyboxu 22. února, druhému dal Hess jméno Cyril. Cyril je jedenáctým letošním děťátkem a 103. klučíkem celkem. »Zdá se, že původní vedení holčiček oproti chlapečkům nebylo statisticky významné,« poznamenal Hess. V ČR bylo dosud zřízeno 80 babyboxů, jejich dvířky prošlo 225 dětí, v roce 2020 patnáct. Z 80 babyboxů zbývá patnáct »bezdětných«.

Novorozené odložené dítě dostane od České mincovny do kolébky jako všechna předchozí děťátka zlatý dukát.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama