Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Pixabay

Spor o reklamní plochy v MHD stále běží

Obvodní soud pro Prahu 9 zamítl žalobu firmy Rencar ze skupiny JCDecaux, kterou se domáhá platnosti smlouvy na provoz reklamních ploch v pražské MHD.

Informoval o tom pražský dopravní podnik (DPP), podle kterého je smlouva neplatná. V tom mu dal v roce 2019 stejný obvodní soud za pravdu, Městský soud v Praze věc loni vrátil první instanci kvůli technické nejasnosti v původním rozsudku. Podle obvodního soudu však firma na základě výzvy žalobu dostatečně nedoplnila. Rencar s rozhodnutím nesouhlasí a podle vyjádření mediálního zástupce společnosti Jiřího Chvojky se opět odvolá.

Kontrakt z roku 1997 se týká práva pro Rencar provozovat reklamu v pražské MHD, celkem jde o zhruba 130 000 reklamních ploch. Původně měla smlouva platit do roku 2031, od roku 2016 se však obě firmy o její platnost soudí. Předloni v září Obvodní soud pro Prahu 9 rozhodl, že smlouva byla od počátku neplatná kvůli neurčitosti předmětu nájmu.

Po odvolání Rencaru věc znovu řešil prvoinstanční soud, který firmu v souladu s výrokem Městského soudu v Praze vyzval k doplnění žaloby. Firma však v doplnění podle usnesení soudu jasně neidentifikovala závazkový vztah, který by měl mezi Rencarem a DPP panovat. Soud z toho důvodu žalobu zamítl a zároveň určil, že Rencar má podniku zaplatit asi 141 000 korun jako náhradu nákladů řízení.

Rencar v roce 1990 založil samotný DPP, v roce 2001 většinu akcií koupila mezinárodní skupina JCDecaux. Nyní má podnik ve firmě jen menšinový podíl. JCDecaux měla od roku 1994 také smlouvu s magistrátem na provoz přístřešků MHD, která v polovině letošního roku skončila. Vedení metropole se rozhodlo ji neprodloužit a stovky přístřešků, které firma vlastní, postupně v následujících dvou letech nahradit vlastními.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 2 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama