Reklama
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Zářijový Závod míru

Na 90 cyklistů především z Německa, ale také z České republiky se zítra vydá v rámci Mezinárodní jízdy míru ze Saské Kamenice (Chemnitz) do Prahy. Zpět se z české metropole do saského města vrátí v neděli. Saská Kamenice akci, která navazuje na někdejší cyklistický Závod míru, pořádá u příležitosti získání titulu Evropské hlavní město kultury 2025.

»Velmi nás těší, že již nyní jsou viditelné první projekty kulturního hlavního města,« řekl saskokamenický primátor Sven Schulze. Jízda míru má zdůraznit propojení kultury a sportu a podle představ Saské Kamenice ukázat přeshraniční rozměr ideje Evropského hlavního města kultury.

Cestu dlouhou 200 kilometrů chtějí zítra sportovci zvládnout za necelých deset hodin. Za víkend tak cyklisté včetně zpáteční cesty urazí asi 410 kilometrů a překonají 5500 výškových metrů.

Součástí doprovodu pelotonu budou někdejší účastníci Závodu míru, český cyklista Svatopluk Henke, který je ředitelem Závodu míru juniorů, či jeho němečtí kolegové Thomas Barth a Siegfried Huster.

Závod míru byl největší amatérský cyklistický závod po 2. světové válce ve východní Evropě, díky čemuž si také vysloužil přezdívku »Tour de France Východu«. Po posledním ročníku v roce 2006 byl z ekonomických důvodů zrušen. Jeho prestiž převzal v oblasti zejména etapový závod Okolo Polska.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 4 hlasy.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama