Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Dvakrát (nejen) pro Jihlaváky

Vždycky je těžké najít cestu, čím oslovit voliče, jak se jim přiblížit, každý nápad se počítá. V Jihlavě jsme letos přišli s akcemi v centru krajského města vždy první čtvrtek v měsíci, počínaje červnem.

Už samotný název, pod kterým tahle setkání propagujeme – Čtvrtky s velkým D – zaujme a donutí k přemýšlení. I když to není zase tak těžké uhodnout…

V srpnu jsme připravili celodenní burzu hrníčků, prodejní stánek, do kterého přispěli domácími přebytky naši členové, přátelé a podporovatelé. Hrnečky, ale taky talíře, skleničky a podobně, jsme prodávali za ceny od deseti do padesáti korun, výtěžek byl věnován kočičímu útulku, který se stará o zvířátka odchycená na území okresu. O naši nabídku byl obrovský zájem, zpočátku jsme ani nestíhali vybalovat, kolemjdoucí nám brali nádobí pod rukama. Provozovatelům útulku jsme tak mohli předat krásné tři tisíce korun a pro velký úspěch jsme se akci rozhodli zopakovat ještě první čtvrtek v říjnu.

Zářijové setkání se neslo ve znamení ladných křivek starých aut, motocyklů a vůně benzínu. Přehlídka vozidel z doby socialismu byla zajímavá, pro mnohé nostalgická, návštěvníci vzpomínali na svá první auta, fotografovali se s vystavenými vozy, vyptávali se na technické detaily. Děti využily možnost vylézt si do kabiny hasičského auta, řidiči si pochutnávali na připravených grilovaných dobrotách – a hned v sousedství vyhrávala dechovka na pódiu magistrátu, čímž se návštěvnost určitě ještě výrazně zvýšila.

Teď už nás čeká jen zmíněná druhá burza hrníčků a potom své aktivity přesuneme pod střechu, do útulné zasedací místnosti okresního výboru, kde hned v listopadu přivítáme na besedě oblíbeného redaktora Haló novin Romana Blaška.

Helena VRZALOVÁ, předsedkyně OV KSČM Jihlava

FOTO – (za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 11 hlasů.

Helena VRZALOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama