Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Poslední ohňostroj uzavřel Slavnosti piva

Poslední letošní ohňostroj odpalovaný z brněnského hradu Špilberku na tóny rozhlasem přenášené komponované hudby uzavřel Slavnosti piva řemeslných minipivovarů z ČR Františka Ondřeje Poupěte.

Věhlasný brněnský sládek Poupě reformoval v 19. století pivovarnictví a zavedl do praxe dnešní typ českého piva.

Na brněnských Slavnostech piva postavily své stánky se zlatavým chmelovým mokem řemeslné minipivovary na Šilingrově náměstí, ve Starobrněnské ulici a na Zelném rynku. Nabídku pivního občerstvení na mnoho způsobů, ale i nabídku burčáku a vína doplnila pouliční zábava a vyhrávání flašinetářů.

Prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň uvedl, že »František Ondřej Poupě se zasloužil o moderní pivovarnictví a založil první pivovarskou školu. Jezdili do ní na zkušenou sládci z okolních zemí. Proto se dodnes vaří v českých zemích nejlepší pivo na světě!«

Brněnská primátorka Markéta Vaňková potvrdila, že Poupě našel své následovníky, kteří stále vaří vynikající pivo. Primátorka pak dřevěnou palicí narazila soudek s pivem a ujala se funkce šenkýřky.

(vž)

FOTO - Václav ŽALUD


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jmarek3
2021-09-14 17:29
Oslava piva v době burčáků ? Komponovaný ohňostroj ? Vaňková a ODS
v Brně jsou nepřekonatelní komici.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama