Reklama

Houba?

Poslední týden v srpnu jsem konečně po dlouhé době a relativně svobodně, bez náhubku, trávil dovolenou u příbuzných manželky na západě Čech. Musím říci, že dovolená, kterou jsem trávil v naprostém komfortu, sice v panelovém domě, ale zato s perfektním servisem minimálně čtyřhvězdičkového hotelu, byla bez jediné chyby.

Jak jsem říkal, vše perfektní, až na výlet, na který jsem se těšil ze všeho nejvíc, a to na výlet do Karlových Varů. Maloval jsem si to asi jako procházku po kolonádě s ochutnávkou nejlépe všech pramenů s nezbytnou oplatkou v ruce.

Plán však vzal záhy zasvé, když mě manželka informovala o brzkém příjezdu jejího asi hereckého hrdiny Johnyho Deppa. Prostě, když prý už jsme »neplánovaně« tady, tak ho musí vidět. Ani jsem se nesnažil nějak oponovat. Je však pravdou, že čekat na zpustlého, alkoholem a drogami nasáklého hereckého hrdinu mé manželky se dosti od mého plánu lišilo. Ty tam byly oplatky, minerálka a ono kýžené korzo po promenádě. Pro klid doma jsem to musel vydržet a počkat. Když se onen hrdina vypotácel pokynuv davům, odkud i pár dámských kalhotek přilétlo, jsem byl rád, že konečně může začít ta moje vysněná exkurze.

Bohužel mi nebylo přáno, neboť už u prvního pramene jsem narazil na Pražáky snad nejnenáviděnějšího člověka vůbec. Myslím, že kvůli tomuto obhájci cyklistů, drahých kávovarů, duhových pochodů, rozmělňovačů zakázek a v neposlední řadě příznivci »pražského tankodromu«, přestanu jíst houby, respektive hřiby.

Vlastně když o tom přemýšlím, tak se ani nedivím, co tam dělal. Přijel se přece podívat na svého guru, protože to, co udělal s dopravou v Praze, odpovídá tomu, že buď chce své korzárské straně ubrat pár hlasů, anebo byl jen tak prostě sjetej. Kdyby v současné době někdo chtěl Prahu okupovat, tak myslím, že i ty tanky by měly velké problémy.

No nic, přežil jsem to. Musím však podotknout, že stejně jako byla dovolená na západě Čech nádherná a bez chyby, tak příjezd do hlavního města byl spíše očistcem.

Jel jsem po staré Karlovarské, to znamená, že jsem přijel do Prahy v Ruzyni. Netušil jsem ale, že Hřib je spíše taková dřevomorka. Jiná varianta, než vyměnit staré napadené dřevo, neexistuje. Jeho zahleděnost sama do sebe je až démonická, stejně jako jeho posedlost cyklisty. Po příjezdu do Prahy jsem zjistil, že se prostě nemohu dostat domů, protože jedna z nejvytíženějších výpadovek, Plzeňská ulice, je zavřená kvůli závodu jakýchsi příznivců šlapek a galusek.

Po pár kilometrech bloudění jsem zastavil u policejní hlídky u zákazu vjezdu s dotazem, kudy se mám dostat domů. Policista mi moravským přízvukem sdělil, že to mám objet. Bohužel, a i vzhledem k místu svého, ale i Dřevomorkova narození, mi nebyl schopen říci kudy.

Domů jsem nakonec dojel. Kvůli ekologickým, cyklistickým a jiným maniakům zhruba s desetikilometrovou zajížďkou. Stejně jako několik tisíc jiných řidičů, kteří v rámci experimentu člověka, který v Praze netrefí ani za roh magistrátu, jsem zamořil hlavní město nějakým tím »kilečkem« smogu. A to vše jen proto, aby si to mohli rozdat příznivci galusek. Doufám, že se jim příjemně dýchalo.

Jak už jsem řekl, dřevomorka je parazit, který nelze léčit, opravit, lze to, co je napadeno, jen vyměnit. Všichni jsme už viděli, jak to dopadlo a dopadá v Praze. Vlastně mám rád dřevomorku, protože voliči, doufám, nedopustí, aby ta houba napadla celou zemi.

Pavel JÁCHYM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 60 hlasů.

Pavel JÁCHYM

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


ZBYSEK.KUPSKY
2021-09-18 21:36
maxi, opravdu, ale opravdu nerozumím řeči Vašeho kmene... A obávám
se, že nebudu sám :) A možná ten Váš výron nechápete ani Vy sám -
a to sen se snažil ho přečíst vícekráte :)
ZBYSEK.KUPSKY
2021-09-18 21:33
stanley, kdo je to s. kota?
stanley58
2021-09-18 00:36
Ono tech skutecne rozumnych, rado si rikajicich kvalitnich novinaru a
prispevatelu do HaNo je opravdu velmi malo. On ten jachym je takova kopie
prihloupleho a nizkourovnoveho s. kota, ktery pred par dny zde taky uvedl
svuj kolosalne uzasny prispevek. Soudruzi, s takovou to sestavou chcete
zaujmout volice pred (pro vas) dulezitymi rijnovymi volbami?
velkymaxmilian
2021-09-17 18:14
@Zbyšek Kupský:Jak je u vás obvyklé vaše reakce je opět "na
palici". Průměrně inteligentní z mé glosy pochopil, že místo
narození není předpokladem pro výkon funkce.
ZBYSEK.KUPSKY
2021-09-17 16:32
maxi, a to se teď chlubíte, nebo si stěžujete? :) Jednou sem někde na
Slovensku (tuším v Nitre) slyšel od jednoho místního v hospodě, že
nenávidí všetkých od hranic (nebo od Hranic?) na západ, hlavně Česí
a Pražácí že su svině. Taxem mu řek, že já taky a on, jak prej je
to možný. Taxem mu řek, že třičtvrtě z nich sou Slováci nebo
Moraváci... Od tý doby chodím po doktorech...
velkymaxmilian
2021-09-17 10:55
Soudruzi Jáchym a Kojzar svými statěmi věnovanými primátorovi
Hřibovi a jeho původu skutečně inteligentně "zabodovali" na
Moravě a Valašsku. Pánům asi nic neříká následující místopis:
Sedlčany,Tábor,Brno,Olomouc, Bratislava, Užgorod,, Bratčice,Semice,
Chvaly, Štěrboholy, Ranč, Slavičín a třeba Libochovice. Myslící
člověk snad pochopil, že jde o místa narození některých primátorů
Prahy po roce 1918 do současnosti, těch skutečně křtěných Vltavou je
pouze třetina...
salekiv
2021-09-17 09:38
Možná by to chtělo vyměnit i manželku.
Vladimir.novak1
2021-09-17 08:52
K Pavel JÁCHYM.Mohl jste jet vlakem.Na té trati žádné objížďky
nejsou.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama