Reklama

Penězi neurazíš aneb Reparace Tálibům

Tož už nejméně jednou jsem napsal, že ať si kdo chce co chce říká, v Afghánistánu jsme prostě dostali napráskáno, vydávat to za vítězství je opravdu dost morbidní, i když se stále najdou takoví, kteří to tvrdí. Poslední dění mi už ale přijde opravdu dost zvrhlé…

Ono totiž nejen, že jsme se prostě stáhli, i další důsledky jasně napovídají naprosté porážce. Rozhodnutím vlády z tohoto týdne totiž dokonce platíme i reparace, tedy alespoň to tak vypadá. No, a pokud vím, reparace platily v minulosti země, které musely natvrdo kapitulovat, ne nutně bezpodmínečně, ale prohra to tedy být musela. Nebo jak jinak si máme vysvětlovat, že vláda nyní posílá do Afghánistánu 75 milionů korun? Proč?

Oficiálně jde teda samozřejmě o peníze na zdravotní péči, na pomoc ženám a dětem a na podporu sousedních států v regionu… Opravdu? Mimochodem 40 milionů z oněch peněz vláda původně v červenci schválila na podporu afghánských obranných a bezpečnostních sil a udržitelného rozvoje země... Také jsme se dozvěděli, že OSN prý pohlídá, aby tyto peníze skutečně na podobné(!) účely šly. Jak?

Vzhledem k současnému dění je přeci naprosto jasné, že Tálibán si do svých záležitostí kecat nenechá. Chová se jako naprosto suverénní vládce Afghánistánu, což také nyní pochopitelně je, takže kde skončí peníze? Opravdu mi netvrďte, že je tento režim dá na proklamovanou pomoc ženám, když přesně on je vyhazuje ze škol, zavírá jim podniky a jasně říká, že žena může dělat jenom to, co se muži nechce, třeba uklízečku na toaletě – a i to tedy nejspíš bude za naše peníze, a to ještě, v lepším případě, pro jejího muže!

Dost by mě zajímalo, kdo zadal naší vládě, aby ony peníze Tálibánu poslala. Nabízí se samozřejmě Feministky všech zemí, spojte se, Liga pro rovnoprávnost 53 pohlaví, spolek Muslima do každé rodiny aneb Terorista může být váš kamarád, Hnutí pro legalizaci opia, Greenpeace, či CIA (Celosvětová integrační agentura)

Opravdu netuším, kdo z nich má na naši vládu takový vliv. Stejně mi to ale přijde jako výpalné za to, že nikdo z Tálibů nezveřejňuje žádné na ambasádách a základnách zapomenuté dokumenty a že jsme se spolu s našimi »spojenci« mohli v klidu stáhnout a ještě si za to rozdat medaile.

Tomáš CINKA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 53 hlasů.

Tomáš CINKA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


marin
2021-09-25 20:00
V Afgnistánu není jen Kábul a Talibán, ale také tam žijí lidé na
venkově, kde je sucho a hlad. Bylo by dobře, kdyby se nějaké peníze
dostali k nim, mělo by se napsat o mechanizmech toku peněz. --- O. motl
---jedna věc jsou podle vašeho názoru lži, s nimi ovšem diskuzi
nevedete, asi žádné argumenty k současnému stavu nemáte, zato
sprosté nadávky vám jdou dobře.
fronda
2021-09-25 01:05
Napráskáno v Afghánistánu dostali váleční štváči a autor
článku. My ostatní ne. --- Česká republika by samozřejmě reparace
platit měla. Nejen Afghánistánu, ale také Iráku a hlavně Jugoslávii.
ZBYSEK.KUPSKY
2021-09-24 18:41
teď ste mi to teda nandál, du brečet do kouta :)
o.motl
2021-09-24 11:17
Místo mého projevu byste měl řešit úroveň publicistiky Haló novin,
pane Kupský. Publikované lži vám zjevně nevadí.
ZBYSEK.KUPSKY
2021-09-24 10:51
herdekfilek o.motle, přestaňte už jednou provždy nadávat, když s
někým nesouhlasíte - to by nešlo tenhle příspěvek napsat bez těch
posledních tří slov? To je opravdu Vaše písemné vyjadřování na tak
nízké úrovni?
o.motl
2021-09-24 08:40
Proč by na ambasádě a základně v Afghánistánu měly zůstat nějaké
dokumenty? Nesuďte podle toho, jak redakce Haló novin vede tenhle
humoristickej plátek, vy rudej troubelîne.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama