Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Herec Daniel Craig má čestnou hodnost v britském námořnictvu, stejnou jako Bond

Herec Daniel Craig získal v britském královském námořnictvu čestnou hodnost fregatního kapitána, jakou má ve filmové sérii o agentovi 007 i James Bond, kterého Craig hraje. Hodnost Craigovi udělil první lord admirality, admirál Tony Radakin u příležitosti premiéry nového dílu filmové série s názvem Není čas zemřít, který se do kin dostane příští týden.

Daniel Craig. FOTO - Wikimedia commons

"Je mi potěšením přivítat čestného fregatního kapitána Daniela Craiga v královském námořnictvu," uvedl Radakin. "Daniel Craig byl posledních 15 let dobře známý jako fregatní kapitán Bond, důstojník námořnictva, který se snaží během svých misí po celé planetě udržet Británii v bezpečí. Totéž dělá skutečné námořnictvo denně a používá k tomu stejné technologie a dovednosti jako sám Bond," dodal.

Filmaři při natáčení snímku Není čas zemřít, který je posledním, v němž se v roli Bonda Craig objeví, s námořnictvem spolupracovali. Na plátně se objeví například záběry torpédoborce Dragon.

Nová bondovka má celosvětovou premiéru 30. září, ačkoli do kin se měla dostat už před rokem a půl. Producenti ale uvedení několikrát odložili kvůli pandemii covidu-19.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 6 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama