Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Plzeňské memento!

Výkonný výbor Plzeňského krajského výboru KSČM vydal na svém včerejším zasedání stanovisko k aktuálnímu dění. Přetiskujeme jej v plném znění:

Dne 4. 10. 2021 se uskutečnilo zasedání Výkonného výboru Plzeňského KV KSČM v Domažlicích, které projednávalo přípravu KSČM na blížící se volby do Poslanecké sněmovny a současnou politickou situaci. Zasedání konstatovalo, že KSČM v Plzeňském kraji je na volby připravena.

Členové VV KV KSČM v souvislosti s volbami hovořili také na téma 30. výročí založení Západočeské univerzity, kdy v těchto dnech vyvrcholily oslavy na univerzitě i ve městě v Plzni. Univerzita vznikla na základech dřívějších samostatných vysokých škol, které působily v Plzni před rokem 1989. K tomuto 30. výročí je pro veřejnost uspořádaná velká obrazová výstava z historie univerzity v centru Plzně. KSČM blahopřeje Západočeské univerzitě, pedagogům i studentům k tomuto výročí a přejeme všem hodně dalších vědeckých i studijních úspěchů.

Univerzita má na sobě ale také »černou skvrnu« od místních politiků. Před deseti léty totiž vrcholila v Plzni kauza plzeňských práv s tzv. turbostudenty! Jednalo se o megaskandál plzeňské ODS s neoprávněně vydanými vysokoškolskými diplomy na fakultě právnické v Plzni. Bylo to v době, kdy u vlády v zemi, v Plzeňském kraji, ale i v Plzni byla ODS, která dosadila na tuto fakultu »své kádry«. Do Plzně jezdili kmotři ODS a jim spříznění kumpáni z celé republiky »studovat« a získávat ve zkráceném fiktivním studiu vysokoškolské diplomy a právnické tituly! Rekordmanem byl turbostudent, který vystudoval práva za dva měsíce a dva týdny!

Po vypuknutí aféry bylo na fakultu práva dosazeno nové vedení v čele s dnešním europoslancem Jiřím Pospíšilem (tehdy vysoký funkcionář ODS, později přeběhl kvůli korupčním kauzám k TOP 09). Případem se zabývala také BIS. Ta konstatovala, že reformní úsilí Pospíšilova vedení se zaměřilo pouze na postihování studentů či doktorandů, zatímco i po výměně vedení fakulty pokračovalo ovlivňování probíhajících kontrol, pozměňování dat v elektronických databázích fakulty, docházelo i ke »ztrátě těchto dat«.

V září 2011 vydala Bezpečnostní informační služba (BIS) výroční zprávu, ve které uvedla, že nedošlo k vyvození jasné a konkrétní osobní odpovědnosti z řad pedagogů v případech klientelismu a korupce plzeňské právnické fakulty! Nikdo nebyl vinen, ani souzen. Podle BIS bylo varující především propojení vyučujících právnické fakulty s některými představiteli plzeňských politických stran, státní správy a samosprávy, policie a advokacie! Perličkou na celé kauze »Plzeňských práv« je i to, že v roce 2012 ji definitivně »uklidil« ze stolu bývalý ministr školství, dnešní předseda ODS prof. Petr Fiala, který byl tehdy ministrem školství v tzv. korupční Nečasově vládě.

Od té doby se mnohé na fakultě právnické zásadně změnilo k lepšímu. Univerzita i fakulta se dokázaly samy očistit a přesvědčit odbornou veřejnost i státní orgány výsledky své práce.

ODS jde do letošních voleb v koalici s TOP 09 a KDU-ČSL s názvem »Spolu«. Plzeňský krajský šéf a místopředseda celostátní ODS Martin Baxa v médiích vykřikuje neuvěřitelné heslo: »Spolu dáme Česko do pořádku!« Co k tomu dodat? Neuvěřitelná drzost a pohrdání občany ze strany ODS tímto heslem, po všech těch rozkrádačkách od šíbrů ODS kolem gripenů, Promopro, tunelu Blanka, karet IZIP, Open card, letadel CASA, pandurů, dinga aj.! ODS a Baxa by se měli veřejnosti nejdříve omluvit za všechny tyto strašlivé kauzy a měli by přestat veřejnosti lhát. Po ODS tady v Plzni zůstalo memento! Varování pro občany v tom smyslu, jak někdo, kdo sebe neustále prezentuje jako demokrat, dokáže zneužít politickou moc ve svůj prospěch, porušovat zákony, poškodit jméno a hodnoty univerzity, tisíců nevinných studentů i celé společnosti.

VV KV KSČM Plzeňského kraje, Domažlice, 4. 10. 2021


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 68 hlasů.

VV KV KSČM Plzeňského kraje

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


stanley58
2021-10-07 12:04
K tomu článku - naprostá slátanina plzeňského vv kv ksčm a jeho
stanoviska k aktuálnímu dění. Z celého článku jsou jen první 4
věty (slovy čtyři) věnované výročí univerzity, ale zbytek celého
článku jen klasické komunistické napadání někoho jiného. Nehledě
na to, že všichni vědí, že akademická půda je nepolitická a
politici s tímto způsobem fungování univerzit nemají nic společného.
Ale na takové pomlouvání jsme už od komunistů zvyklí. Ti už lepší
nebudou.
stanley58
2021-10-07 11:42
fronda - s těmi vašimi úžasnými a kvalitními příspěvky je vidět,
že jste jeden z těch studentů pod 100.
eximo
2021-10-06 07:24
dnes nas tizi stale drazsi energie a ne ciny pospisila z minula na to se
soustredte
fronda
2021-10-06 00:40
Po privatizačním puči nastal úpadek úrovně školství. Buržoazní
režim totiž potřebuje zmanipulované stádo, ne vzdělané, kriticky
uvažující občany. To rozdávají diplomy každému, kdo tam přijde,
nebo berou nějaký ten bakšiš? Vzpomeňme na zasloužilého disidenta,
kterému to tam taky dali. Jistý "podnikatel" nedokázal
vystudovat, tak si založil svou tzv. univerzitu a kýžený titul už má.
Takových případů je celá řada. Pak se nedivme, že mnoho studentů
má IQ pod 100
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama