Reklama

Parlament o vydání Kurze

Rakouské státní zastupitelství vyšetřující případy hospodářské trestné činnosti a korupce (WKStA) požádalo parlament, aby zbavil imunity exkancléře Sebastiana Kurze (35). Ten v sobotu z postu premiéra odstoupil v důsledku korupční aféry, nově je šéfem poslaneckého klubu lidové strany (ÖVP) v Národní radě.

Sebastian Kurz. FOTO - Wikimedia commons

Parlament musí o vydání Kurze rozhodnout na některé z příštích schůzí. Do té doby prokuratura vyšetřování Kurzova případu přeruší, uvedla agentura DPA. Parlamentní klub ÖVP ve čtvrtek sdělil, že žádost vyšetřovatelů podporuje a má radost, že přišla tak rychle. Bude podle něj možné obvinění vznesená proti politikovi brzy vyvrátit. Kurz čelí vyšetřování kvůli podezření z křivé výpovědi před parlamentním výborem kvůli aféře Ibiza (2019). Vyšetřován je i kvůli podezřením ze zpronevěry, uplácení a úplatnosti: kolegové Kurze v roce 2016 mu prý pomáhali v kariérním postupu tím, že objednávali průzkumy veřejného mínění a články v jeho prospěch. Platilo to ministerstvo financí. Všech 10 dotčených obvinění popírá.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama