Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Na Černém Mostě 50 korun za den

Řidiči, kteří odstaví svůj automobil na záchytném parkovišti P+R na pražském Černém Mostě, zaplatí 50 korun za den. Stavbu parkovacího domu nyní město dokončuje.

Naopak na P+R v Hostivaři, které bude hotovo ještě letos, budou moci zastavit zdarma, vyplývá z dokumentu, který schválili pražští radní. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na záchytných parkovištích. Od srpna vedení města stání na P+R zdražilo.

Na Černém Mostě bude mít parkoviště 880 míst a v současné době je podle dokumentu krátce před kolaudací. Dům má vyjít na zhruba půl miliardy korun. V Hostivaři bude parkoviště v Dolnoměcholupské ulici nedaleko železniční stanice Praha-Hostivař na ploše o délce 300 metrů a šířce 15 metrů. Ze 78 stání budou čtyři určena pro držitele průkazu ZTP.

Cena parkovného byla nastavena podle magistrátního systému rozdělení parkovišť do zón, a to podle vzdálenosti od centra města a dle dostupnosti veřejné dopravy. P+R Černý Most tak bylo zařazeno do zóny označené dvojkou a parkoviště v Hostivaři do nuly. Řidiči v Hostivaři budou moci stát maximálně 12 hodin.

Na území Prahy je asi dvacítka záchytných parkovišť a provozuje je městská firma Technická správa komunikací. Vedení města od srpna 2021 zvedlo cenu stání na většině záchytných parkovišť. Na čtyřech budou lidé za denní stání platit 100 korun a na devíti 50 korun. Zbylých sedm, která nejsou hlídaná, jsou na 12 hodin zdarma. Dosud řidiči na všech parkovištích kromě jednoho za den zaplatili 20 korun.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 4 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama