Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Pixabay

V Jihlavě se podvádí s očkováním

Krajem zřizovaná Nemocnice Jihlava řeší podvody při očkování proti COVID-19 ve velkokapacitním očkovacím centru Hruškové Dvory. Lidé si přišli pro jednodávkovou vakcínu.

Po registraci, která jim zaručí zisk certifikátu, z centra odešli, aniž by vakcínu dostali. Někteří i v převleku, řekla Monika Zachrlová, mluvčí Nemocnice Jihlava, která chod velkokapacitního centra zajišťuje.

»Tento týden jsme zjistili, že nám po skončení očkování přebývá osm dávek, neodpovídalo to počtu lidí, kteří získali certifikát. Další den se na to v centru zaměřili a zjistili, že to byli lidé, kteří po registraci řekli, že jdou třeba na záchod a už se na aplikaci nevrátili, utekli,« řekla Zachrlová. Jedna z žen se podle ní na toaletě převlékla, aby zdravotníky zmátla. »Utekla prostě v převleku,« řekla Zachrlová.

Nemocnice kvůli tomu zvýšila počet pracovníků v očkovacím centru, aby byl dohled nad očkovanými větší. »A zvažujeme podání trestního oznámení na lidí, kteří to provedli. Přemýšlíme, jestli je to nějaké padělání listiny, řeší to náš právník,« řekla Zachrlová. Zdravotníci se podle ní setkali i s tím, že jim lidé v očkovacím centru nabízeli úplatek za to, že očkovací látku vylijí a nepodají.

»Je to skutečnost, se kterou nikdo nepočítal, že by chtěl někdo přijít a apriori podvádět,« řekla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Centrum na to podle ní zareagovalo změnou organizace očkování, v dalších krajských zařízeních se očkuje v ambulancích, kde podobné podvody nejsou možné, člověk při registraci sedí přímo před lékařem, který ho očkuje. »Přesto tuto zkušenost sdílíme napříč nemocnicemi, aby se něco takového nemohlo opakovat,« řekla Svatošová.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 6 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama