Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. FOTO - Wikimedia commons

Je Erdogan prezidentem podvodně?

Vedení Marmarské univerzity v Istanbulu opět odmítlo poskytnout informace o diplomu tureckého prezidenta-diktátora Recepa Tayyipa Erdogana, odkázalo přitom na zákon o ochraně osobních údajů. Informoval o tom minulý týden opoziční server Ahval.

Vysokoškolský titul je podle ČTK v Turecku podmínkou pro výkon úřadu prezidenta, který Erdogan zastává od roku 2014…

Rektorát Marmarské univerzity v prohlášení uvedl, že neposkytuje informace o svých absolventech třetím stranám, ani když jde o blízké příbuzné, bez souhlasu dané osoby. Zdůvodnil to zákonem na ochranu osobních údajů. O informace stran Erdoganova titulu požádala v dubnu opoziční Strana národního osvobození (HKP).

Erdoganův diplom z ekonomie, který podle svého oficiálního životopisu získal na Marmarské univerzitě v roce 1981, se stal předmětem spekulací už v roce 2014. Tehdy Erdogan ještě jako premiér poprvé kandidovat na nejvyšší úřad a volby vyhrál už v 1. kole. Dosud ale podle opozice věrohodně nedoložil, že by diplom skutečně získal…

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 5 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama