Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Sirka může způsobit požár…

Ještě ve středu v ranních hodinách jsem si přečetl stručnou zprávu, kterou zveřejnil Seznam. Zněla: Babiš položil květiny brzy ráno, bál se demonstrantů. Jde, pochopitelně o 17. listopad a ikonické pokládání kytek na Národní třídě 16, kam každý, kdo chce v tomto systému něco znamenat, musí přijít a poklonit se. Zároveň položit květiny a zapálit svíčku. Tým dozajista určený předem tam zřejmě celý den pečlivě odškrtává, kdo přišel a kdo nikoli. Seznamy ovšem musí být nejméně dva. Jeden pro ty, kteří se budou vítat a bude se čekat na jejich »moudrá slova« zachycovaná televizní kamerou, druhý pro ty, kteří nejsou vítáni a jimž hrozí nejen pískot, ale možná i úder od neznámého mstitele. Letos to bylo stejné jako každý jiný rok. Stejně organizované, stejně nenávistné k těm, kteří nemyslí jako ti »strážci odkazu«. Jen krůček chyběl od toho, aby »mstitelé« překročili hranici únosnosti. Nebylo výjimkou, že v minulých letech květiny od premiéra Babiše a prezidenta republiky Miloše Zemana se obratem ocitly v koši a jen bezpečnostní orgány zabránily, aby případně některý z nich, přišel-li, nebyl inzultován.

Demokracie má přece, podle tohoto pojetí, svá pravidla. Buď jdeš s námi, tedy »vyvolenými demokraty«, nebo jsi proti nám a nediv se, jsi-li »nedemokrat«, že se brzy začneš bát. Za třicet dva let se totiž podařilo systému vzdělat ve svém myšlení nové generace. Ti, kteří nepoznali minulost, už »pochopili jedinou pravdu«. Joseph Goebbels by měl radost. Má svoje nástupce, kterým se podařilo naplnit jeho teorii. A ti, co se nepřipojili, nezařadili se, se musí bát, odváží-li se protestovat. Stačí opravdu jen škrtnout zápalkou a »nastoupí zákon«, tedy ten skutečně »demokratický« se vším všudy. »Ostří hoši« jsou připraveni a »nabité kolty mají proklatě nízko«.

Nejinak je to s našimi bytostnými demokraty a plněním vládních opatření ohledně ochrany před koronavirem. I tady k zážehu ohně stačí jen jedna sirka. Militantní demokraté vedení samozvanými vůdci jsou schopni překročit Rubikon. Stačí jen málo. Lidé si ovšem brzy uvědomí, že vláda, která nastupuje, je vládou těch »demokratů«, kteří pečlivě sledují, kdo přinesl kytku na Národní. Od ní jen těžko bude mlčící většina, jež »sedla na lep« médiím a slibům, očekávat nějakou ochranu. Nastane »doba mlčení«.

Kdo z nás se už nesetkal s militantní reakcí těchto »demokratů«, jestliže byli napomenuti, že neplní to či ono nařízení? Jistě, setkal a napříště bude raději mlčet. Demokracie v rukou takových »demokratů« má totiž ostré hrany a lehce je schopna se změnit v »hnědý« či jinobarevný »mor«.

Zatím se určuje, kdo smí a kdo nikoli položit květiny k ikonickému místu na pražské Národní třídě. Místu, kde nezemřel žádný student Šmíd nebo Růžička, jak se tehdy příslušník StB Zifčák jmenoval. Místu, kde na něčí pokyn došlo k tehdejšímu zbytečnému střetu předem organizovaných demonstrantů s příslušníky Pohotovostního pluku poslaných sem »vůbeckým«. Kdo na střetu měl zájem, dodnes nikdo neví.

Současná moc však na zjištění pravdy zájem nemá. Spadla by totiž gloriola z řady dalších ikon. I proto jsou ve střehu ti, co si zapisují, kdo smí a kdo nesmí položit květiny tam, kde se tak málo stalo. Také proto se nikdo neodváží zakročit proti Landům a dalším »antirouškařům« a »antiopatřeníčkářům«, když úmyslně nedodržují potřebná opatření mající zabránit dalšímu šíření COVID-19. Také proto se lidé začínají bát, že sirka v rukou těch »ikonistů« rozpoutá běsnění. Přijde čas a budou mít strach i ze samotného slova »demokracie«.

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 51 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2021-11-22 01:40
stanley58: Obě možnosti bych bral. Ale vy zkuste univerzitu třetího
věku, ať si tam ty počty trochu oprášíte...
stanley58
2021-11-22 01:21
frondo, vy jste opravdu jako dite. Ty vase prispevky jsou jako vyplody
trinactileteho ditete. A to vam bude teprve 40.
fronda
2021-11-22 00:57
donald.kaczerowski: To se ještě ukáže, který režim nakonec bude
poražený.
donald.kaczerowski
2021-11-21 16:26
Nedovedu si představit žádný jiný stát na světě, kde by šel slavit
vítězství nad poraženým režimem člověk v pozici předsedy vlády,
který mu jako estébák sloužil. Stejně tak si nedovedu představit
prominentního novináře poraženého režimu, který se této obskurní
figury na naší politické scéně zastává. To všechno je možné jen v
českém Kocourkově.
svaty_vaclav
2021-11-20 15:55
Stačí mírný pokyn z "České" televize.
fronda
2021-11-20 13:04
Už jenom čekám, až havloidi začnou hulákat "Die Strasse frei den
braunen Batallionen!" V rámci usmíření, v rámci vítězství
pravdy a lásky.
o.motl
2021-11-20 08:48
Ten vůbeckdo sotva poslal na Národní pohotovostní pluk bez vědomí
představitelů strany a vlády. Mimochodem, z frekvence slova demokrat v
článku normalizačního Krychtálka by měl radost i Josef Goebbles.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama