Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Pixabay

Vypsaná odměna na pytláka

Lesy ČR vypsaly odměnu 200 000 korun za odhalení pachatele či pachatelů, kteří v říjnu zastřelili několik kusů zvěře v oborách nedaleko Mikulova na Břeclavsku.

Způsobili škodu ve stovkách tisíc korun, uvedla mluvčí státního podniku Eva Jouklová. Pytláci v říjnu v oborách Bulhary a Klenice podle mluvčí zastřelili dva dospělé jeleny, daňka a laň. Podle mluvčí jde ale jen o poslední případ, policie podle ní řeší v této oblasti řadu dalších.

»V minulosti lidé nelegálně lovili zvěř kvůli masu. V posledních letech jde ale jen o zabití zvířete, což vnímám jako zvrácenost, které je třeba čelit. Proto vyzýváme po dohodě s policií veřejnost, aby nám pomohla pytláka za slíbenou odměnu odhalit,« uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Lesníci nalezli 26. října zastřeleného daňka a asi 200 metrů od něj jelena a laň. Po pěti dnech našli dalšího usmrceného jelena. »Nechybělo paroží a kusy nebyly ani připravené na odcizení masa. Prostě je někdo zastřelil a nechal ležet. Oba jeleni byli mladí. Je to velká škoda, kterou penězi nevyvážíte,« uvedl vedoucí mikulovského polesí Zdeněk Piskač.

Obdobným případem zastřeleného daňka se lesníci zabývali v srpnu, zabitou a na místě ponechanou laň našli v první polovině roku. Ve stejné oblasti usmrtil pytlák v květnu 2019 velkého jelena, jakých je podle lesníků velmi málo. I tehdy šlo podle lesníků nejen o ztrátu finanční, ale také chovatelskou.

Informace o možném pachateli lze zaslat na policejní e-mail miloslav.skoupy@pcr.cz nebo je oznámit v pracovní dny od 7 do 15 hodin na telefonu 974 632 539.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 7 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama