Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Konečná (KSČM/The Left) nepodpořila doporučení k migraci!

Návrh usnesení Evropského parlamentu obsahující doporučení Komisi k legální migraci a právu jediná česká levicová europoslankyně K. Konečná nepodpořila.

Návrh totiž vyjadřuje přesvědčení, že aby bylo možné čelit budoucím demografickým výzvám v členských státech, potřebuje EU migraci. Podle údajů, s nimiž návrh pracuje, by měl v roce 2050 tvořit podíl obyvatel ve věku 65 let a více přibližně jednu třetinu obyvatel Unie, což povede ke značnému nedostatku pracovních sil na všech úrovních dovedností.

Proto – dle návrhu – musí Evropská unie navrhnout nové cesty pro legální migraci pracovních sil do EU a zároveň zohlednit skutečnost, že pracovní trhy členských států jsou rozdílné a čelí různým typům nedostatku pracovních sil a různým problémům.

»Já jsem naopak přesvědčena, že EU by se měla snažit primárně členským státům pomáhat v tom, aby dělaly politiku vedoucí k větším společenským jistotám – například k nárůstu porodnosti, rozvoji sociálního státu a nikoliv (jako v minulosti) podporovat panickou politiku škrtů, která zničila budoucnost mnohým občanům EU. Dále pak dostupnou rekvalifikaci pro nezaměstnané a podněcovat další osobní rozvoj všech pracujících, větší investice do vzdělávání a odborných příprav apod.,« řekla Konečná.

Občané třetích zemí se v EU navíc částečně ocitají v nezáviděníhodné situaci a aby se zabránilo pracovnímu vykořisťování u těch, co už v EU jsou, měly by Unie a členské státy ratifikovat Úmluvu Mezinárodní organizace práce o důstojné práci pro pracovníky v domácnosti a zajistit, aby byly naplno uplatňovány pracovní normy.

(fz)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 36 hlasů.

(fz)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama