Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Pětikoalice chce převzít moc k 16. prosinci

Koalice Spolu a Pirátů se STAN je připravena převzít vládu k 16. prosinci. Jakýkoli posun za polovinu prosince by byl nedobrou zprávou, řekl včera předseda ODS a lídr koalice Petr Fiala (ODS).

Při svém jmenování premiérem, které je naplánováno na neděli, chce projednat s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech harmonogram jednání o ustavení celého kabinetu, který má nahradit dosluhující vládu ANO a ČSSD. Fiala chce mluvit o Zemanově plánu setkat se v příštích dvou týdnech a diskutovat s kandidáty na ministry. Uvedl, že představu, jak urychlit jednání, má, musí ji ale nejprve probrat s prezidentem.

Fiala novinářům také řekl, že nejpozději v pondělí dopoledne bude oznámeno jméno kandidáta STAN na ministra průmyslu a obchodu, který má nahradit místopředsedu STAN Věslava Michalika. O jednáních hovořil s předsedou koaličních Starostů Vítem Rakušanem. Michalik od své nominace odstoupil ve čtvrtek, novou nominaci musí schválit celostátní výbor STAN.

Prezident by měl být z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), kam byl ve čtvrtek převezen po pozitivním testu na koronavirus, propuštěn v sobotu. Zítra v 11.00 pak na zámku v Lánech jmenuje Fialu premiérem. Podle ÚVN nemá ani nadále Zeman příznaky onemocnění COVID-19 a byly mu bez komplikací podány protilátky.

Zeman byl do nemocnice po čtvrtečním ranním propuštění opět přivezen ve čtvrtek večer kvůli nákaze koronavirem. »Byly mu podány protilátky, což proběhlo bez komplikací. Pan prezident aktuálně nevykazuje příznaky virového onemocnění a je v plánu, nedojde-li k neočekávatelnému vývoji, propuštění v nejbližších dnech,« uvedla nemocnice. Zeman je podle ní v souladu s platnými hygienicko-protiepidemickými opatřeními v izolaci.

Zeman měl Fialu jmenovat předsedou vlády v poledne. Program ale kvůli hospitalizaci zrušil. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že při nedělním jmenování budou dodržena platná hygienicko-epidemická opatření. Podrobnosti, jak by mohl ceremoniál vypadat, když by měl být prezident v izolaci, zatím Pražský hrad nesdělil.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.9, celkem 12 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama