Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Pixabay

Německo hlásí rekordní incidenci, nejvíce nakažených je v Sasku u hranic s ČR

Sedmidenní incidence v Německu opět vzrostla a dosáhla historického maxima, nakažených je průměrně 446,7 lidí na 100.000 obyvatel. Ráno o tom informovala agentura DPA s odvoláním na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI). Zdravotníci za poslední den zachytili 44.401 nových případů infekce koronavirem, který způsobuje nemoc covid-19.

Nejvyšší míru incidence, 1205,5 nakažených na 100.000 obyvatel, vykazuje z německých spolkových zemí Sasko, které sousedí s Českem.

Podle ranních údajů Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo 104 úmrtí, přesně před týdnem jich bylo 75, píše DPA. Od začátku pandemie RKI zaevidoval 100.883 úmrtí po nákaze covidem.

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier vyzval občany, aby dobrovolným omezením vlastních kontaktů zabránili celostátní uzávěře a požádal je, aby se nechali očkovat, nejlépe také třetí posilující dávkou.

"Je důležité, abychom nyní jednali všichni společně," napsal Steinmeier v článku pro nedělní deník Bild am Sonntag citovaný agenturou DPA. "Držme se pravidel, omezme opět naše kontakty. Udělejme to proto, aby se znovu nezavíraly školy a školky, abychom nemuseli znovu úplně přerušit veřejný život," napsal prezident v textu.

V Německu se v sobotu stejně jako v několika dalších zemích včetně Česka objevila nová varianta koronaviru označovaná jako omikron. Světová zdravotnická organizace (WHO) novou variantu, kterou jako první zaznamenali v Jihoafrické republice, v pátek označila za znepokojivou. Mnohé země světa kvůli této mutaci omezují cestování do některých afrických zemí či vstup lidí z těchto států na svá území.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama