Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Pixabay

NE cvičení NATO NEL2! NATO ven z Rakouska!

V týdnu od 22. listopadu proběhly vojenské manévry s účastí 1700 vojáků ve Federální armádní výcvikové oblasti Allentsteig v Dolním Rakousku. Jde o cvičení »NATO Evaluation Level 2« (NEL2), v němž bylo kromě jiného nacvičováno válčení v městských oblastech a bude vyhodnocena jeho účinnost.

Účastnila se ale nejen 7. střelecká brigáda Rakouských ozbrojených sil, ale také německá výsadkářská jednotka, jež funguje výslovně jako síla NATO. Cvičení bylo plánováno s úmyslem dovolit rakouským vojákům účast na zahraničních vojenských intervencích pod velením NATO.

Rakouská strana práce tyto vojenské manévry ostře odmítá. Podle ústavního zákona je Rakousko neutrální země, jež nemá se západní imperialistickou válečnou aliancí NATO nic společného. Vojáci NATO nemají co dělat na rakouském území, a ani Rakouské ozbrojené síly nemají co dělat v žádném podniku pod velením NATO.

Naprosto se to neslučuje s rakouskou neutralitou ani s tím, že aliance svobodně podniká společná bojová cvičení nebo aktuální mise s jednotkami NATO či FRG (Family Readiness Group, Rodinný pohotovostní oddíl)… (v podstatě domobranou složenou z dobrovolníků a civilistů pracujících pro armádu, organizovanou armádou USA - pozn. překladatele).

Ilustrační FOTO - Pixabay

NATO je imperialistická vojenská aliance, celosvětově zodpovědná za nabádání k válce, aktuální války, vojenské intervence, agrese a okupace. Akce vojsk NATO, jež na různých místech porušují mezinárodní právo a dopouštějí se válečných zločinů, musí být odsouzeny. NATO je jedním z nositelů nebezpečí vůči světovému míru!

Navíc rakouská pokračující a prohlubující se účast na plánech NATO znamená nebezpečí pro rakouský lid. Znamená nejen že synové a dcery Rakouska riskují život coby vojáci v misích NATO. Rakousko se tímto také stává terčem v imperialistických plánech a konfliktech, stejně jako terčem teroristických útoků, jak se stalo před rokem ve Vídni.

Rakouská strana práce pevně prohlašuje:

NE cvičení NATO NEL2 v Allentsteigu!

Vojska NATO ven z Rakouska!

Stáhněte Rakousko z natovského »Partnerství pro mír«!

NE misím rakouské armády pod velením NATO!

Stáhněte rakouskou armádu z Balkánu!

Declarace Ústředního výboru Rakouské strany práce, Vídeň, 21. listopadu 2021

Ze solidnet.org

Přeložil (sedl)

(Překladatel toto prohlášení předkložil především těm, kteří stále ještě tvrdí, že Rakousko je neutrální stát, a tudíž jednotky USA, potažmo NATO, musely jet na manévry do Maďarska přes české svrchované území…)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 76 hlasů.

Přeložil (sedl)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama